رفتن به نوشته‌ها

۵ استراتژی تاب‌آوری کسب‌وکارها در شرایط بحران (دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)

Last updated on 26 سپتامبر 2020

دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در راستای رسالت آموزشی و مسئولیت اجتماعی خویش  اقدام به انتشار سلسله گزارش‌هایی نموده است تا بتواند کمکی هر چند کوچک به کسب‌وکارها برای مقابله با این تهدید جهانی ارائه نماید. بر این اساس گزارش پیش رو در سه بخش تدوین شده است.

در بخش اول، ریسک‌های موجود شامل ریسک‌های سطوح جهانی، ملی و صنعت و ریسک‌های مشاغل معرفی شده‌اند.

در بخش دوم، وضعیت کسب‌وکارها بر اساس آمارهای رسمی تحلیل شده است. در این بخش، با استفاده از گزارش‌های رسمی شاپرک (شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت وابسته به بانک مرکزی) و مسیریاب بلد نیمرخی از وضعیت موجود تشریح شده است.

در بخش سوم، برای پاسخ  به ریسک‌ها و چالش‌ها، استراتژی‌های تاب‌آوری در مدیریت بحران کرونا معرفی می‌شود. در این بخش ابعاد پنج‌گانه استراتژی‌های تاب‌آوری شامل ۱) سرمایه انسانی ۲) بازاریابی و فروش ۳) زنجیره تامین ۴) مدیریت مالی ۵) تفکر استراتژیک و کارآفرینانه معرفی شده است. همچنین در این بخش، نتایج پرسشنامه‌ای که با هدف ارزیابی ابعاد استراتژی‌های تاب‌آوری در سطح کشور توزیع شده است، در قالب نمودار میله ای ارائه می‌شود. در ادامه، اقدامات ابتکاری شرکت‌های داخلی و بین‌المللی در مدیریت بحران کرونا معرفی شده است.

در بخش استراتژی‌های تاب‌آوری، تفکر استراتژیک و کارآفرینانه آمده است:

تفکر استراتژیک فرآیندی است که به‌واسطه آن، مدیران با نگریستن در سطح کلان و کل‌نگری،  دیدگاه متفاوتی از شرکت و محیط یافته و روندهای آینده صنعت را مشخص می‌کنند. تفکر  استراتژیک را می‌توان فرآیند تحلیل و ارزیابی محیط کسب‌وکار، خلق چشم‌انداز آینده و توسعه  اقدامات ابتکاری برای دستیابی به اهداف کلان شرکت تلقی نمود. این تفکر علاوه بر تحلیل‌های کمی و عددی بر نگرش کارآفرینانه، خلاقانه و غیرخطی تاکید دارد. در دوره بحران کرونا که ویژگی آن تغییر انتظارات مشتری، کارکنان و ذی‌نفعان است، تفکر استراتژیک به عنوان هسته مرکزی خلق مزیت رقابتی تلقی می‌شود تا بتوان با تغییرات همسو شد و پاسخ مناسبی ارائه داد.

 

 

منبع عکس: freepik

منتشر شده در اقتصادکروناکسب‌وکارهاگزارش‌های داده محور